MĚSÍČNÍ TIPY: BŘEZEN

02.03.2021

Březen - za kamna vlezem. 
Jestli březen kožich stáhl, duben rád by po něm sáhl.  
Suchý březen, stude duben, mokrá máj - bude v stodole ráj.

  • Slunce nabírá na síle a v zahradě se objevuje stále více květů. Kvetou časné jarní cibuloviny a některé jarní keře. Za příznivých podmínek vykvétá už i zlatice (Forsythia). Její výhony zakrátíme až po odkvětu. Získá tak opět pěkný kompaktní tvar.

  • S nastupující vegetační sezonou a přibývající zelení na větvích i záhonech přibývá také plevelů. Musíme je likvidovat hned od začátku, abychom nedoplňovali půdní semennou banku. Mnohdy si semena plevelů roznášíme na záhony s kompostem.

  • Účinným způsobem likvidace plevele na volných plochách, pod keři apod. je mulčování. Jako mulčovací materiál se osvědčila drcená borka, dřevěné štěpky, posečená tráva apod. Snížíme tak nejen potřebu pletí, ale šetříme i závlahovou vodou.

  • Koncem března začneme s výsevy některých letniček a zelenin. Choulostivější druhy si předpěstujeme. Semenáčky včas protrháváme, aby zesílily.

  • Dělíme trsy mohutných trvalek, ještě než vytvoří nové výhony.

  • Včas provedeme řez růží, dřív, než se objeví nové výhony. Respektujeme pravidla řezu pro konkrétní skupinu růží.

  • Pokud jsme výsadbu prostokořenných okrasných nebo ovocných dřevin odložili na jaro, měli bychom ji dokončit co nejdříve, aby se stačily ujmout před nástupem přísušků a vyšších teplot.

  • Zastřihneme vřesy a odkvetlé vřesovce. Vřesovištní rostliny pěstované v rašelině nezapomeneme přihnojit dlouhodobě působícím hnojivem bez obsahu vápníku.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového
 

Studený máj - v stodole ráj. V máji vlhko, chladno - bude vína na dno. Je-li už máj zahradníkem, není stodol milovníkem.

Čeká Vás práce na plný úvazek a spolupráce při tvorbě zahradních realizací, od rodinných zahrádek po liniové výsadby. Pestrá práce pro milovníka přírody.

Hodně-li v dubnu vítr duje, stodola se naplňuje.
Je-li v dubnu krásně a povětří čisté, bude květen nepříjemný jistě. V dubnu hrom - nebojí se mrazu strom.

HORÁK A SYNOVÉ, OKRASNÉ ŠKOLKY s.r.o. 
info@horak-skolky.cz
+420 573 380 464 

Za drahou 1276 
768 61 Bystřice pod Hostýnem 
Česká republika 

DIČ: CZ26215390 
IČO: 26215390